- DANE KONTAKTOWE -
Spółdzielczy Dom Kultury
w Nowym Targu
Al. Kopernika 12
34-400 Nowy Targ

Tel. 18 266 51 33
E-mail: sdk@nsmnt.pl
- KALENDARZ -
ładowanie kalendarza
Znajdujesz się tutaj: » O Nas
O Nas

      Spółdzielczy Dom Kultury przy Al. Kopernika 12 w Nowym Targu istnieje od 1978 r. Aktualnie działa 5 dni w tygodniu oraz w soboty i niedziele podczas organizowanych imprez kulturalnych. SDK prowadzi wielokierunkową działalność merytoryczną, która wynika z potrzeb mieszkańców naszego miasta. Jednym z wiodących kierunków naszej pracy jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży. Staramy się, aby nasze propozycje były ciekawe i kształcące, przyciągając tym samym uwagę zarówno dzieci i młodzieży, jak i ludzi dorosłych.
Zajęcia stałe prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Odbywają się one w różnego rodzaju kołach zainteresowań, sekcjach, klubach, takich jak:
  • sekcja karate dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych,
  • sekcja ninjutsu,
  • aerobik,
  • zumba,
  • gimnastyka zdrowotna dla kobiet w różnym wieku,
  • klub gier i zabaw,
  • klub "Żyrafki",
  • kursy języka angielskiego.
Wśród stałych form pracy dominuje taniec. Prowadzone u nas od lat kursy tańca zapoznają uczestników nie tylko z tańcami zaliczanymi do klasyki, ale także z tańcami współczesnymi. Uczą podstawowych kroków tanecznych, pogłębiają wiedzę na temat historii tańca i kraju, z którego pochodzi taniec, są też formą miłego spędzenia czasu.
Oprócz kursów tańca towarzyskiego
przy SDK działa studio tańca turniejowego "Cubana" oraz studio tańca dancehall.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się joga. Są to spokojne, zrównoważone ćwiczenia, dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Wizytówką naszej placówki jest działający od 32 lat dziecięcy zespół góralski "Mali Hyrni", który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie środowiska. W prezentowanych tańcach, zwyczajach, śpiewie, muzyce, gwarze i strojach, zespół ukazuje folklor Skalnego Podhala. Uświetniał on swoją obecnością wiele imprez zarówno w kraju, jak i za granicą. Występy te cieszą się uznaniem publiczności i są wysoko ocenianie przez znawców folkloru, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia na różnych festiwalach i konkursach. Obecnie zespół liczy 50 dzieci.

Staramy się też odpowiadać na potrzeby ludzi starszych, zapraszając ich do uczestnictwa w nowych formach zajęć, takich jak np. joga dla seniorów. Dla osób pragnących poznać możliwości komputera i w praktyczny sposób je wykorzystywać, prowadzimy zajęcia komputerowe. Dla osób pełnoletnich istnieje także możliwość relaksu w klubie szachowym i gier karcianych.
Codziennie bezpłatnie udostępniamy stoły do gry w bilard i tenis stołowy, a także grę "piłkarzyki". Dla mam, przyszłych mam i ojców z pociechami w "klubie mam" organizowane są  spotkania, gdzie przy herbatce i kawie rodzice mogą oderwać się choć na chwilę od domowych obowiązków.

SDK jest organizatorem wielu imprez kulturalnych takich jak: koncerty muzyczne, występy amatorskich zespołów, wystawy prac malarskich, przedstawienia dla dzieci, festyny, zabawy karnawałowe, imprezy plenerowe, włącza się w akcje Urzędu Miasta "Lato w mieście" i "Zima w mieście".

Zachęcamy do odwiedzenia Spółdzielczego Domu Kultury i skorzystania z naszej oferty programowej.   SDK CZYNNY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
   W GODZ. 8-22